Dla kogo projekt mieszkanie dla młodych

Projekt mieszkanie dla młodych

Młodzi ludzie mogą liczyć na pomoc państwa przy zakupie pierwszego mieszkania lub domu, także przy budowie domu jednorodzinnego, pod warunkiem, że nie będzie budowany sposobem gospodarczym.
Warunkiem otrzymania dofinansowania z projektu mieszkanie dla młodych jest zaciągnięcie kredytu w wysokości co najmniej 50% ceny zakupu mieszkania czy domu. Kredyt można wziąć tylko w złotówkach.

W przypadku, gdy kredytobiorca nie ma zdolności kredytowej lub ma zbyt małą, do umowy kredytowej mogą dołączyć krewni (rodzice, teściowie, rodzeństwo). Poza tym istnieją też inne obwarowania. Projekt mieszkanie dla młodych jest skierowany do osób nie starszych niż 35- letnich. W przypadku małżeństw młodsza osoba nie może przekroczyć tego wieku. Limity dotyczą też powierzchni kupowanych mieszkań czy budowanych domów. Mieszkanie nie może być większe niż 75 m2, a dom 100 m2 w przypadku małej rodziny. Gdy jest troje i więcej dzieci, metraż mieszkania może wzrosnąć do 85 m2, a domu 110 m2.
Innym warunkiem skorzystania z dofinansowania państwa jest nieposiadanie dotąd własnego lokum. Sprzedanie dotychczasowego swojego mieszkania nie daje możliwości dopłaty do zakupu innego lokalu.
Projekt mieszkanie dla młodych jest uwzględniany w pracowniach architektonicznych, które oferują projekty domów małych i tanich, na możliwości młodej rodziny, która chce skorzystać z dofinansowania.

2 thoughts on “Dla kogo projekt mieszkanie dla młodych”

  1. Benny pisze:

    Program Mieszkanie dla Młodych wciąż się rozwija oraz przybiera na popularności. Program jest stale aktualizowany i ulepszany. Do bardziej istotnych zmian można zaliczyć choćby dostosowanie limitów finansowych za metr kwadratowy do stopnia odpowiadającego realnej sytuacji na rynku. Akcja godna zainteresowania, faktycznie potrafi pomóc osiągnąć tzw. „dobry start” wielu młodym ludziom.

  2. admin pisze:

    Ale nie jest to jeszcze w pełni dopracowany program. Również moim zdaniem jest zbyt mała kwota, którą można uzyskać.

Comments are closed.