Domy parterowe coraz popularniejsze

Projekty domów parterowych - Domywstylu.pl

Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę domów parterowych. Nie brakuje ofert zakupu gotowych budynków, można też wybierać spośród setek gotowych i sprawdzonych projektów. Skąd ta moda?

Jeszcze kilkanaście lat temu za solidny dom uważało się wyłącznie budowlę piętrową. Im więcej pięter, tym lepiej. Byli nawet tacy, którzy na dużej działce stawiali trzypiętrowe domostwa, które nie zajmowały zbyt wiele powierzchni.

Domy parterowe znaliśmy głównie z seriali i zagranicznych filmów, ale i szybko się do nich przekonaliśmy. Przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność.

Projekt domu parterowego

Projekt domu parterowego Aksamit MC

Dom to z reguły nie mieszkanie, które można zmieniać co kilka lat, przeprowadzając się nie tylko z powodu zmiany miejsca pracy, ale choćby w celu zapewnienia sobie większej przestrzeni. Dom budowany jest jako docelowe miejsce pobytu, do którego z przyjemnością będzie się wracać. Dlatego ważna jest przestrzeń, którą łatwiej zapewnić w parterowym budynku. Nie bez znaczenia jest także niedoceniany często, a istotny tym bardziej, im więcej lat mają mieszkańcy, brak schodów. W domu parterowym nie będzie trzeba na starość wspinać się do sypialni. Jeśli dodamy do tego wrażenia estetyczne, mamy gotową odpowiedź skąd taka moda wśród naszych rodaków.