Projekty domów z poddaszem – uzasadniona popularność

projekty-duzych-domow

Gdyby przeprowadzić badania statystyczne w sprawie rodzajów domów nowo budowanych, na pewno okazałoby się, że najczęściej wybieramy projekty domów z poddaszem. Zresztą, widać to gołym okiem we wsiach, miastach i miasteczkach. Skąd taka popularność?

Powodów jest zapewne wiele, ale warto tu podkreślić znaczenie kosztów budowy takiego domu. Jest to często dom parterowy, a więc tańszy w budowie niż dom piętrowy. Poza tym jego powierzchnia użytkowa się zwiększa przy przeznaczeniu poddasza na cele mieszkalne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że taki dom można budować dwuetapowo. Najpierw wykończa się parter, a po kilku czy nawet kilkunastu latach można wziąć się za strych. Projekty domów z poddaszem to dobra opcja dla rodzin z małymi dziećmi, które dopiero po pewnym czasie potrzebują więcej pomieszczeń dla dorastającego potomstwa.

Domy z poddaszem mogą być również piętrowe. Ostatnia kondygnacja może być wykorzystywana choćby na suszarnię czy składzik niepotrzebnych sprzętów, ale gdy zajdzie potrzeba, pomieszczenia

można zaadaptować na cele mieszkalne.

Pokoje na poddaszu mają, co prawda, wadę, jaką są skosy, ale tę wadę można przekształcić na zaletę, odpowiednio aranżując wnętrza. Zwłaszcza dla młodzieży własny pokój na strychu to duża atrakcja.

Dochodzimy więc don wniosku, że projekty domów z poddaszem w pełni zasługują na popularność i uznanie użytkowników.